26 Şubat 2018 Pazartesi

Tüm Hastalara Deva Kitabı


Tüm Hastalara Deva Kitabı

 

Merhaba sevgili gönül dostlarımız,

 

Allah'ın, Resulünün SAV ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun.

 

Bu haftaki yazımızda geçen hafta (Şubat 2018) Egemen Yayınlarından çıkan ikinci kitabımız “TÜM HASTALARA DEVA KİTABI” ndan bahsetmek istiyoruz.

 
Efendim bu kitapta büyük islam alimi Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin benim gibi engelli ve hastalara moral ve teselli veren, Hastalığın kazanımlarını anlatan “Hastalar Risalesi” isimli eserindeki 25 Deva’yı daha kolay anlaşılması için açıklamaya çalıştık.

 

 

FAHRETTİN YÜKSEL BEYLE TANIŞMAMIZ

 

Uzun yıllar emek verdiğimiz, hayatımızı hikayeleştirerek anlattığımız “İçimdeki Bitmeyen Özlem” kitabımızı hiçbir yayınevi kabul etmemişti. Eski komşumuz dostum Efkan Vural hocam kitabı internette yayınlamamı tavsiye etti. 41 bölüm olarak internette yayınlamıştık.

 

Sonra kitap olarak satılıp Ereğli Engelsiz Yarınlar Derneğine gelir olması ve geliriyle de tekerlekli sandalyeler alınması için 41 bölümü kısaltarak 16 bölüme düşürdük.

 

Fakat yine gönderdiğimiz hiçbir yayınevi kitabı basmayı kabul etmemişti. Ocak 2017’ye geldiğimizde ise aylardır ettiğimiz duamız kabul olmuştu. Allah’ım niyetim şöhret ve para değil, fakir engelli kardeşlerime yardım, nolur bu kitap basılsın….

 

Derken Egemen Yayınları sahibi Fahrettin Yüksel beyden 23 Ocak 2017’de bir email aldım. İnternette rastladığı kitabımızı basmayı teklif ediyordu.

 


Sonuç itibarıyla Fahrettin Yüksel bey, satılmama riskini göze aldı ve Mayıs 2017’de Egemen yayınlarından hayat öykümüzü hikayeleştirerek anlattığımız “İçimdeki Bitmeyen Özlem” kitabımız çıktı. Pekçok hayırlara vesile oldu. Engelli Celal’in hayalini gerçekleştirdi, Allah binlerce kez razı olsun.

 

Sonrasında Fahrettin beyle irtibatımızı hiç koparmadık. Fahrettin beye, iyi ki tanıştık, çok iyi birisiniz, çok iyi kalplisiniz, deyince bana dediki; esas ben senin hayatından çok etkilendim ve artık Egemen Yayınları’nın engelliler konusunda kitapları olan bir yayınevi olmasını istiyoruz, dedi. Sen yine yazmaya devam et, ben senin yazdığın her kitabı basarım, diye ekledi.

 

Şubat 2018’de de sağolsun bize güvendi, tüm hastalara teselli olarak yazdığımız “Açıklamalı Hastalar Risalesi” olan yazının başlığı olan “Tüm Hastalara Deva Kitabı” isimli kitabımızı yayınladı.

 

 

BU KİTABI NEDEN YAZDIK?

 

Yıl 2004, Rabbim Kuran meali okumaya başlamamla hidayet nasibetmiş, adeta günlerce çölde kalmış, susuzluktan yanmış, kavrulmuş insan misali internetten dinimi araştırmaya koyuldum. Araştırırken büyük islam âlimi Rahmetli Bediüzzaman Said Nursi’nin (1878-1960) Hastalar Risalesi’ni keşfettim. İsmi bile beni çok cezbetmişti.

 

Hastalar Risalesi, 6000 sayfalık Risale-i Nur Külliyatının içinde küçük bir kitapçıktır. Aslında, Risale-i Nur Külliyatındaki Lemalar isimli eserin, ‘Yirmibeşinci Lema’ isimli bölümüdür.

 

Hastalar Risalesi, yirmi beş adet Deva isimli kısa yazılardan oluşur. Bediüzzaman Hazretleri eserin önsözünde, hastalara bir geçmiş olsun ve manevi şifa olsun diye yazdığını ifade eder.

 

Aslında Bediüzzaman Hazretleri Hastalar Risalesi adlı eserinde, hastalığın nimet tarafı olan manevi meyvelerinden bahseder ve insanların keşke hasta olsam diyeceği bir eser olduğunu belirtir.

 

Evet Fakiriniz de yıllar içinde defalarca okudum. Gerçekten de hastalığın büyük bir nimet olduğunu, Rabbimin bir iltifatı olduğunu anladım ve hasta olduğuma çok şükrettim.

 

İlk okumam da Risale dili biraz ağır olduğundan sıkılmıştım ve yarısına gelmeden bırakmıştım. Aslında bu kitap gibi hem Osmanlı kelimelerinin anlamını veren, hem de açıklayıcı bilgiler olan bir kitap olsaydı, elimden bırakamazdım ve tam bir teselli olurdu.

 

Bu sebeple böyle faydalı bir eserin lüzumunu hissettik ve Allah’ın izniyle yazdık elhamdülillah.

 


İnşallah mahsun hastalara teselli olacaktır. Evet bu hastalık bana Allah’ın hediyesidir. Çünkü Hz. Mevlana, Allah sevdiği kuluna dert verir, Firavun’un bir kez bile başı ağrımadı, der.

 

Kitapda çok kısa olarak Bediüzzaman Hazretlerinin ve fakirin hayat öyküsü vardır.

 

Yıllar önce bu eseri insanlara faydalı olmak için, bir blog sayfası açarak yayınlamıştık. Linkteki 6. deva ve açıklamaları kitaptakine benziyor. Kitaba örnek olur inşallah.

 


 

Şimdi ise Allah’ın izniyle, pek çok yakinen tanıdığımız hasta insanlara ve kanser gibi zor hastalıklarla mücadele eden kalbi kırık hastalara bir moral ve bir teselli olsun diye kitap olarak yazdık inşallah.

 

Şimdi başlıkta adı geçen son kitabımızın arka kapak yazısını kopyalamak istiyoruz:

 

 

ARKA KAPAK YAZISI

 

Bu kitapta büyük İslam alimi Bediüzzaman Said Nursi (1878-1960) Hazretleri , Ehl-i iman yani iman sahipleri için hastalığın kazanımlarını anlatıyor.

 


Birkaçı şunlardır :

 

          Hastalık ömür dakikalarını birer saat ibadet hükmüne getirebilir.

          Hastalık ölümü ve ahireti düşündürür, dünya sevgisini azaltır.

          Hastalık sabun gibi günah kirlerini yıkar, temizler.

          Şükrederek sabreden hasta, takvalı insanın on yılda elde ettiği kârı iki yılda alabilir.

          Eğer hastalığın mânâsı güzel birşey olmasaydı, Allah, başta Hazret-i Eyyuba A.S hastalık vermezdi.

          Hastalık kalbi yumuşatır, şefkat ve empati hislerini artırır.

          Hastanın duası makbuldur. Hastalık acizliğini hissettirip içten dua ettirir.

          Hasta insan çocukluğundaki gibi aile ve akrabasından sevgi, ilgi görür.

          Hasta/Engelli insan gaflete ve nefsin arzularına düşmez.   .  Vs.

 

Hastalığın çok daha fazla kazanımlarını ve hepsinin açıklamalarını bu kitapta okuyabilirsiniz.

 

 

HASTAYA GÖTÜRÜLECEK EN GÜZEL HEDİYE BU KİTAPTIR

 

ACİZANE FİKRİMİZ BİR HASTAYA GÖTÜRÜLEBİLECEK EN GÜZEL HEDİYE,

TESELLİ VE MORAL OLMASI AÇISINDAN BU KİTAP OLACAKTIR inşallah.

 

Sigaradan ucuzdur. 10 TL. (Kargo ücretsiz) İnsan hastalanınca bir teselli arıyor, bir moral bekliyor.

 

Belki ilerde hasta ziyaretlerine giderken hediye olarak çiçek yerine bu kitap götürülecektir inşallah.

 Fahrettin bey ve fakirin tek isteği okunması VE engelli ve hastalara manen şifa olması inşallah. Bir hastanın moral bulmasının sevabı bize yeter. Bizim niyetimiz para kazanmak değil, Allah rızası…

 

İNTERNETTEN KOLAYCA ULAŞMANIZ İÇİN sağolsun FAHRETTİN BEY n11.coma YÜKLEDİ.

 


 

(n11.com’u tıklayınca ‘tüm hastalara deva kitabı’ diye aratabilirsiniz.)

 

İnşallah Allah’a ve ahiret gününe inanan imanlı hastalara moral olacaktır. 

 

Cenab-ı Allah tüm hastalarımıza acil şifa ihsan eylesin inşallah.

 

Not:

Fahrettin Yüksel bey önceki kitabı da merak edip okumak isteyenler için “İçimdeki Bitmeyen Özlem ve Tüm Hastalara Deva Kitabı” nı beraber aşağıdaki linkte kampanya yapmış.. 2 kitap beraber sipariş fiyatı 18.90 TL. (Kargo ücretsiz)

 


 

 

Celalin Penceresinden

 

 

2 yorum:

 1. Böyle güzel kıymetli bir kitabı yazdığınız için elinize yüreğinize sağlık. Sizleri kutlarım.
  Kitabın orjinal halinin yazarı Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerini Rahmetle anıyorum.
  Kitabın yayınlanmasında hiçbir maddi kaygıya düşmeden, güzel bir biçimde dizayn eden ve basımını yaptıran Egemen Yayınları sahibi Fahrettin YÜKSEL Bey'e de burada teşekkür ediyorum.
  Gerçekten Fahrettin Bey Celal kardeşimizi sevindirdiniz. Sizlerden Allah razı olsun...

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim Efkan hocam.
  evet hocam dediğiniz gibi Allah Bediüzzaman'dan razı olsun.
  Ben teşviklerinizle yazı yazmaya başladım.
  İlk kitabım gibi bunda da katkınız çoktur Allah razı olsun.
  Fahrettin bey bulunmaz bir insan Amin Alah razı olsun

  YanıtlaSil