22 Mayıs 2019 Çarşamba

Neden?


Neden TV kanalları ramazan molası vermiyor ve bütün kanallarda dizilerin yeni bölümleri yayınlanıyor.


% 99 u Müslüman olan ve aşağıdaki 2014 yılındaki istatistikte halkın % 83 ü oruç tutarken ve milyonların camilere teravih namazına gittiği ülkemizde neden milyonlarca TL harcanarak çekilen dizilerin seyredilmemesine rağmen yeni bölümleri yayınlanıyor?


Celalin Penceresinden bakınca bakınca tek bir nedeni var. Halkımızın teravih namazı kılmamaları. Kaldıki çoğu gencimiz kanıyor ve diziyi kaçırmayım diye teravihi bırakıyor.


Zaten acizane ramazan dışında da bütün TV kanallarının hepsinin ortak bir amacı var olduğuna inanıyorum. Halkı dinden soğutup namazdan uzaklaştırmak ve ahlakını bozmak, özellikle yeni neslin.


Düşünün hangi Tv kanalındaki hangi dizi komşumuzun, arkadaşımızın, akrabamızın yani bizim hayatımıza benziyor?

Allah gençlerimizi imansızlık ve ahlaksızlıktan korusun...

Sevgilerimle.
Celal

*************

Türkiye'de Halkın Yüzde 83.4'ü Oruç Tutuyor

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan araştırmada, Türkiye'de halkın yüzde 83.4'ünün oruç tuttuğu sonucu ortaya çıktı.

Türkiye'de Halkın Yüzde 83.4'ü Oruç Tutuyor
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaptırılan "dini hayat" araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan araştırmaya 21.600 kişi katıldı.
 
HALKIN YÜZDE KAÇI ORUÇ TUTUYOR?
Araştırmaya katılanların yüzde 99.2'sinin kendisini Müslüman olarak tanımladığı araştırmada, oruç tutanların oranı da yüzde 83.4 olarak belirlendi. Araştırmada "dini bilgiler nereden alınıyor?" sorusunda ise ilk sırada aile cevabı yer aldı.
 
İNANILAN MEZHEP ORANLARI
Araştırmada Türkiye'de inanılan mezhep oranları da belirlendi. Buna göre; İslam dinine inananların yüzde 77.5'i Hanefi mezhebine sahipken, yüzde 11.5'i Şafii mezhebinden olduğunu söyledi. Araştırmaya göre; Türkiye'de yüzde 1 oranında caferi mezhebine mensup kişiler yaşıyor.
 
NAMAZ KILANLARIN ORANI
Araştırmaya göre; Türkiye'de namaz kılanların oranı yüzde 42.5, hiç namaz kılmayanlar yüzde 16.9, Cuma namazı kılma oranı ise yüzde 57.4 olarak belirlendi.

https://www.haberler.com/turkiye-de-halkin-yuzde-83-4-u-oruc-tutuyor-6262450-haberi/
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder